PHASELIS ( 3 km )

Phaselis, muhteşem doğal güzellikleri, tarihi ve plajı ile Yıldırım kamp yakınlarında mutlaka görülmesi gereken önemli tatil ve ören yerlerinden birisidir. Koy kısmı dalga almayan ve sakin denizi ile dikkat çekiyor. Dalga olmadığı için turkuaz rengi muhteşem bir güzelliği olan deniz ziyaretçilerini çok memnun edecektir.

Muhteşem bir doğa ve deniz ile karşılaştığınızda başınızı sağa doğru çevirirseniz, Antik Kentin tüm ihtişamı ile sizi beklediğini görürsünüz.

KEMER ŞEHİR MERKEZİ ( 17 km )

Yıldırım Kamp’ın oldukça yakınında bulunan Kemer, gelişen Antalya turizminin göz bebeği olmayı sürdürüyor.

Bölgeye gelen turistlere bolca seçenek sunan Kemer; şehir merkezindeki bar, kafe, mağaza, süpermarket, restoran, yürüyüş caddesi gibi imkânlarıyla turistlerin uğrak yeri halinde.

GELİDONYA FENERİ ( 45 km )

Kamp sakinlere sunulan gizemli bir seçenek: Akdeniz’in Akdeniz’deki en uç noktası; Gelidonya Feneri.

Kırlangıç Burnu ve Taşlı Burnu olarak da anılan Gelidonya Burnu ile önündeki Beş Adalar’ın Likya coğrafyasında ve denizcilik tarihinde önemli bir yeri var.  Antik dönemde sayısız gemi kayalara sürüklenerek batmış.

Meraklılarına bolca tarih ve doğa yürüyüşü vadeden bu yolculuk, meraklılarını bekliyor.

TAHTALI DAĞI ZİRVESİ ( 8 km )

Kemer’in en popüler gezilecek yerlerinden birisi olan ve Beydağları Milli Parkı içerisinde yer alan Tahtalı Dağı, Kemer sahil şeridinde yer alan ve 2365 metre yükseliği ile bölgenin denize yakın en yüksek noktası konumunda olan bir dağdır.

Dünyanın en uzun ikinci, Avrupa’nın ise en uzun Teleferiği olan Olimpos Teleferik, Akdeniz’i ve 2365 Metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı’nın zirvesini birleştirmektedir.

Kamp ziyaretçilerinin rahatlıkla ulaşabilecekleri, ilgi çeken gezi alanlarından biridir.

OLİMPOS PLAJI ( 22 km )

Eski bir Likya antik kenti olan Olimpos, muhteşem doğal güzellikleri, tarihi ve plajı ile görülmesi gereken önemli ören yerlerinden birisidir.

Akçay deresinin her iki yanına kurulmuş antik kent olan ve kuruluşu Helenistik döneme denk gelen Olimpos, adını hemen yanı başındaki Tahtalı Dağı’ndan almaktadır.

Dünyanın birçok farklı ülkesinden turistin ilgisini çeken Olimpos, Yıldırım Kamp misafirlerinin ziyaret edilecekler listesinde üst sıralarda.

ÇIRALI PLAJI (21 km )

Çıralı, 3 km’lik upuzun sahilinin bir ucu Olimpos, diğer ucu Yanartaş. Çıralı, koruma altındaki Beydağları ( Olympos ) milli parkı sınırları içinde olduğundan tatil köyü yapılaşmalarından uzak, yeşillikler içinde doğası ve harika bir denizi olan bir yer.

Kampı ziyarete gelenlerin vakit geçirmekten keyif aldıkları bir plaj.

ADRASAN PLAJI ( 31 km )

Akdeniz’de bu sakinlikte olan nadir tatil beldelerinden bir tanesi: Adrasan

Denizi, kumsalı enfes güzellikte olan Antalya koyudur. Olimpos’un komşusudur.

Kamp sakinlerine yakın coğrafyada görmek isteyebileceği güzel plajlardan birisidir.

KLEOPATRA KOYU ( 2 km )

Kamp yakınlarındaki Kleopatra Koyu yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.

Kara ulaşımı olmayıp, yat turlarıyla ziyaret edilebilir.

Cleopatra Koyu’nun hikâyesi; rivayete göre bir zamanlar Doğu Roma İmparatoru Marcus Antonius’un sevgilisi Cleopatra’nın aşkını ölümsüzleştirmek için dağa oyma yöntemi ile yaptırdığı siluetten geliyor.

GÖYNÜK KANYONU ( 28 km )

Kamp yakınlarındaki en popüler gezilecek yerlerinden birisi olan Göynük Kanyonu, muhteşem doğası, ağaçları, şelaleleri ve havuzları ile doğa sporu sevenler açısından oldukçabir günübirlikalternatiftif.

Yaklaşık 4,5 km.lik bir etaba sahip Göynük Kanyonu’na günübirlik gezi turu yaparak, doğa yürüyüşü ve trekking keyfi sürebilir, bölgenin doğal güzelliklerini tadabilirsiniz.

ULUPINAR TABİAT PARKI ( 8 km )

Balık çiftlikleriyle ünlü, leziz bir ziyaret noktası.

Toroslar’dan gelen ve yazın dahi buz gibi olan suyu ile bilinen ve bölgeye kurulan balık çiftlikleri ve restoranlarıyla ile doğayı seyretmek ve bu güzellikleri yaşamak mümkün.

Soğuk nehrin tadını çıkarabileceğiniz, yeşile doyabileceğiniz ve enfes balıklarını tadabileceğiniz bu doğa harikasını görmek isteyebilirsiniz.

BEYCİK KÖYÜ ( 16 km )

Beycik, Antalya ilinin Kemer ilçesine bağlı sessiz, sakin, harika bir dağ köyü.

Bey Dağları Sahil Milli Parkı içinde, Tahtalı Dağı’nın denize bakan eteklerinde kurulmuş harika deniz ve dağ manzaralı bir yerleşim alanı.

Köyün herhangi bir yerinden görebileceğiniz olağanüstü dağ manzarası, insanı durup şöyle derin bir nefes almaya davet ediyor

LİKYA YOLU ( 100 m )

Likya Yolu: Dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından birisi

Fethiye’den başlayıp Antalya’da son bulan bu tarihi yürüyüş rotası, Teke Yarımadası’ndaki patikalardan bir kısmının işaretlenip haritalanması ile oluşturulmuş.

Yıldırım Kamp’ta konaklamaya gelenler için enfes bir doğa ve tarih deneyimi.

YANARTAŞ ( 25 km )

Kemer ilçesi  Çıralı mahallesi plajının kuzeyindeki kayalıklarda yer alan doğal gaz kaynağından binlerce yıldır çıkan alevler eski  Yunan Mitolojisi’ne göre şu şekilde anlatılmaktadır; Ephyra Kralı Glaukos’un oğlu Hipponoes bir av partisinde kardeşi Belleros’u öldürür ve “Belleros’u Yiyen” anlamına gelen Bellerophontes adını alır.

Yıldırım Kampa yarım saatlik mesafede,görülmeye değer.

ÜÇ ADALAR ( 5 km )

Yıldırım kamptan yaklaşık 700 metre mesafede bulunan üç adalar kamp misafirlerine görsel bir şölen yaşatır.

Üç Adalar dünyaca ünlü dalış yerlerinden biridir. Tekirova sahillerinde ve aslında bölgede isimleri Martı, Mağara, Piknik ve Küçük Ada olan dört ada vardır.